موجود نیست

شهر مقدس

135,000ریال

کتابی درباره سرگذشت شهر «قدس» به عنوان مکانی مقدس که در ادیان مختلف مورد توجه ویژه قرار گرفته است.
انتشارات: به اندیشان

ناموجود

توضیحات

قرآن کریم نیز به عنوان سند پایانی سیر ارسال رُسل و انبیای الهی نیز با صراحت به این حقیقت مهم اشاره می نماید که همانا متد عملی یا شیوه زندگی موحدین در نزد خداوند، «اسلام» بوده است و برای معرفی انبیاء بزرگواری چون حضرت ابراهیم علیه السلام، مسلمان بودن این بزرگواران را مد نظر دارد.
در مقابل این سیر انبیاء مسلمان که طیف چند صد نفری از رسولان الهی را از حضرت آدم تا نوح، و از حضرت نوح تا ابراهیم و اسماعیل و اسحاق، و از حضرت اسحاق تا یعقوب و موسی و عیسی، و از حضرت عیسی تا خاتم یعنی حضرت محمد سلام الله علیهم اجمعین را در بر می گیرد، «شیطان»، مغضوب شده درگاه حضرت قدوس نیز اقدامات متقابلی داشته است و شیاطینی را از جن و انس، مأمور انجام مقاصد خویش نموده است.
در این میان شهر «قدس» در همیشه تاریخ، محل تلاقی موحدان مسلمان با شیاطین انسی و جنی بوده است.
از این رو گرچه گاهی شَرف الموکِن بالمکین و گاهی شَرف المکینِ بالموکن، اطلاق جامعیت دارد، لکن وجود و صدق واحد شرافت، اعم از کونیت و مکانیت این شهر به سبب لطف الهی در شرافت ذاتی و قداست و شرافتی که از وجود مقدساتی که بر خاک آن قدم نهاده اند، شامل حالش گردیده است، جای بس تأمل و درنگ دارد. درنگی نه از سر سوال و تحقیق، بلکه تأملی از حیث کثرت عظمت و تعالی آن.
با این نگرش، لطف الهی شامل شد و «شهر مقدس» که حاصل چند صباحی تحقیق و تأمل این جانب گرداگرد قداست قدست است، به نگارش در آمد.
در «شهر مقدس» نیت آن است تا پس از شناساندن خاورمیانه به عنوان منطقه انبیاء خیز، به مهد رسالت رسولان مسلمان یعنی سرزمین فلسطین برویم و پس از معرفی این سرزمین و موقعیت جغرافیایی شهری و استانی امروزی آن، به بررسی مهمترین مکان اسلامی این سرزمین یعنی استان کنونی «قدس» بپردازیم و پس از تبیین سه بخش کلی شرقی و غربی و مرکزی این استان، به یکی از قدسی ترین امکان عالم اسلام، یعنی منطقه مرکزی قدس نظر می افکنیم؛ منطقه ای نورانی با حصارها و دیوارهایی قدیمی؛ شهری محصور که یکی از اصلی ترین صحنه های تقابل علنی انبیاء مسلمان و شیطان بوده و هست.
در ادامه با اشاره به چرایی قداست این شهر، سیر اقدامان شیطان را جهت نابودی این مکان مقدس به عنوان پایگاه انبیاء مسلمان الهی، تبیین می کنیم و سپس در باب چرایی اهمیت این شهر، به موقعیت ویژه و خاص مستطیلی ۱۴ هکتاری واقع در ضلع جنوب شرقی آن که به «مسجدالاقصی» معروف است، خواهیم پرداخت. و در ادامه به مساجد شش گانه این مستطیل نورانی ۱۴ هکتاری، به عنوان پایگاه های اصلی و اساسی مبارزه موحدین و پیروان انبیاء مسلمان با شیاطین اشاره خواهیم نمود و در مورد اهمیت این مکان نورانی پس از «مکه» معظمه، در دیدگاه اسلامی و توصیف چگونگی و چرایی معراج از این مکان مقدس و مسائل و ابهامات تاریخی آن و همچنین توصیف و تشریح بناها و موقعیت و شانیت بناهای این مکان نورانی توضیحاتی را ارائه می دهیم.

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “شهر مقدس”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.